Skip links

Jakarlı Kumaş

Koleksiyonlar

Jakarlı Kumaş

Jakar kumaş, ipliklerin özel bir tezgah üzerinde dokunmasıyla elde edilen desenlerle oluşturulan özgün bir kumaş türüdür. Kaynağı pamuk, keten, ipek gibi maddelerdir. Jakar kumaşın üretilme metodu dokuma veya örmedir.

Ürün Görselleri

Mobilyaların tarzı ve stili kadar dokusu ve kumaşı da önemlidir. Kumaşlar mobilyaların ön plana çıkmasını sağlayan materyallerdir. BELETTE Jakar Kumaşlar, döşemelik ve mobilya için oldukça sık tercih edilen kumaş türlerinden biridir. Pamuk, keten, ipek gibi ipliklerden oluşturulan Jakar Kumaşlar, döşemelik kumaşlarda, mobilyalarda ve perde gibi ev tekstili ürünlerinde sıklıkla kullanılırlar. Jakar Kumaşlar, şık ve estetik görüntüsü ve temizleme kolaylığı ile kullandığınız alanlara kolayca uyum sağlayacaktır. Ayrıca mobilyaları korumak ve daha uzun süre kullanmak için ideal bir seçim olacaktır.

Jakar kumaş, ipliklerin özel bir tezgâh üzerinde dokunmasıyla elde edilen desenlerle oluşturulan özgün bir kumaş türüdür. Kaynağı pamuk, keten, ipek gibi maddelerdir. Jakar kumaşın üretilme metodu dokuma veya örmedir. Şık ve estetik görünümleri ile kullanımının rahat olması sebebiyle döşemelik kumaşlarda ve perde, örtü, halı, havlu gibi ev tekstili ürünlerinde sıklıkla kullanılırlar. Üretiminde kalın kumaşlar kullanılan jakar kumaşlar goblene benzer bir görünüm sunar ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Jakarlı malzemelerin avantajları büyük ölçüde bileşime bağlıdır. Yine de hepsinin ortak olarak paylaştığı bazı özellikler var. Çoğu jakarlı dokuma malzemesinin arka tarafında yüzer iplikler vardır.